WŁOCHY

SYCYLIA

2018/04/26 10:50:16
WŁOCHY
Sycylia
Sycylia to wyspa pełna różnorodności. Od gwarnych i zatłoczonych miast, po sielsko-wiejskie miasteczka, klimatyczne, urokliwe zakamarki z fascynującą przyrodą, świetne kręte trasy, widoki pełne kontrastów. Najwyższe wzniesienie stanowi wulkan – słynna Etna. Zabierzemy Was w motocyklową podróż po Sycylii. Dopełnieniem wyjazdu będzie podróż przez uznawany za najpiękniejszy odcinek wybrzeża w Europie i na świecie – Półwysep Sorrento wraz z pasmem górskim Monti Lattari. Sprawdzimy również, jak obecnie wygląda życie u stóp wygasłego, potężnego wulkanu, który kiedyś pogrzebał w popiołach rzymskie miasto Pompeje. Przyszykujcie się na wyjazd pełen niesamowitych miejsc i tras szlakami wulkanów i rodziny Corleone. Wyjazd organizowany jest w formie objazdowej. Każdy dzień to inny hotel, inne miejsce i inne trasy.
CENA WYJAZDU
DUŻY TURYSTYK
6 400zł
Duży turystyczny, chopper, cruiser
+ kombinezon + kask + bagaże
(walizka duża lub torba podróżna)

MAŁY TURYSTYK
5 800zł
Sportowy, naked, mały turystyczny,
mały szosowo-turystyczny
+ kombinezon + kask + bagaże
(walizka duża lub torba podróżna)

OSOBA TOWARZYSZĄCA
2 200zł

1000zł
 Dopłaty do pokoju 1-osobowego

Ważne informacje
Transport motocykli
Tir
Rodzaj wyjazdu
KOMFORT
Wyżywienie
Śniadania
Kiedy
26.04-05.05.2018
Ilość dni
7 dni jazdy
poziom
Średni
Cena obejmuje
• 8 dni motocyklowego szaleństwa na Sycylii, Kalabrii i Kampanii
• 8 noclegów w Hotelach *** i **** ze śniadaniami
• Dwie przeprawy promowe
• Przeprawę promową Palermo-Neapol
• Transfer z hotelu do Neapolu
• Transport motocykla TIR (obie strony)
• Transport bagażów (obie strony)
• Opłata za parking motocykla w hotelach
• Ubezpieczenie OC Przewozu
• Opieka kadry MT
• Program wyjazdu, trasy, wycieczki
• Usługi fotografa
• Filmy i zdjęcia z wyjazdu
• Niezapomniane wrażenia
Cena nie obejmuje
• Wycieczki fakultatywnej łodzią na Wyspy Liparyjskie (ok 170 zł)
• Ubezpieczenia na czas wyjazdu motocykla i osoby
• Assistance motocyklowego
• Benzyny do motocykla
• Posiłków i napoi
• Biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji
• Lokalnych opłat drogowych za motocykl
• Biletów lotniczych
• Transferu z lotniska do hotelu*
• Transferu z hotelu na lotnisko*
*Pomagamy w łączeniu w grupy uczestników zamawiających transfer z hotelu lub wynajmujących samochody z wypożyczalni w celu obniżenia kosztów.
Wymagane dokumenty
Paszport lub dowód osobisty
Ubezpieczenie assistance motocyklowe (70zł)
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Prawo jazdy kat. A
karta EKUZ
Ubezpieczenie typu WOJAŻER
Dowód rejestracyjny z ważnym przeglądem i OC
kufry/sakwy/torby

SAMOLOT

WROCŁAW - RYANAIR

Kraków-Lamezia
Nr lotu: FR 5145
26.04.2018 czwartek
godz. 11:15-13:25

Neapol – Kraków
Nr lotu: FR 5414
05.05.2018 sobota
godz. 18:30-20:30

TRANSPORT

DOSTARCZYĆ WROCŁAW - WARSZAWA

Kiedy dostarczyć/odebrać motocykl i bagaże?
DOSTARCZYĆ: do 21.04.2018 (sobota)
ODEBRAĆ: od 11.05.2018 (piątek)
TOR BRNO

7-8 maja 2018

TOR CARTAGENA

20-22 Marca 2018

Plan dnia

Podróż rozpoczniemy w Krakowie, skąd mamy lot do pięknego, włoskiego regionu jakim jest Kalabria. Lądujemy już o godzinie 13:25 i będziemy mieć cały dzień na przygotowanie się do wyprawy. Wieczorem zjemy kolację w klimatycznej restauracji przy plaży, gdzie odbędzie się spotkanie przedwyjazdowe. Nocleg mamy w hotelu *** przy plaży.

Plan dnia

Tego dnia przejedziemy mamy do przejechania łącznue 274km po świetnych trasach w rejonie i będziemy zmierzać w kierunku promu na Sycylię. Po drodze mamy do zobaczenia perełkę Kalabrii – Torpea i punkt widokowy nad samym wybrzeżem na wzgórzu Sant’Elia. Zabierzemy was również na kulinarną wyprawę i nasz posiłek przed przeprawą promową zaplanowaliśmy w świetnej restauracji serwującej specjały lokalnej kuchni. Następnie udamy się do celu naszej wyprawy – Taorminy, gdzie spędzimy wieczór i noc. Miasteczko znane jest przez wielu, jako najpiękniejsze miejsce na wyspie i jedno z najpiękniejszych we Włoszech. Do zabytków Taorminy zaliczyć można dobrze zachowany teatr grecki, katedrę, a także górujący nad miastem zamek.

Ilość kilometrów
274 km
Ilość godzin na trasie
8h
Atrakcje
Tropea, Monte Sant'Elia, Taormina
Nocleg
Taormina/Giardini Naxos
Plan dnia

Monumentalna, górująca nad całą wyspą, ciągle aktywna. Z jednej strony zielona, z drugiej wręcz księżycowa. Zabieramy Was na motocyklową wspinaczkę na Etnę. Dojedziemy motocyklami do wysokości 1900 metrów n.p.m. skąd doskonale widać potęgę wulkanu. Następnie udamy się w podróż wokół Etny, gdzie będziemy mieć okazje skosztować przysmaków tego regionu – pistacji. Poruszając się kawałek dalej w zaprzyjaźnionej restauracji skosztujemy lokalnego wina, wędlin i serów. Tego dnia trasa, która zaplanowaliśmy dostarczy Wam niesamowitych wrażeń i przeniesie Nas na północne wybrzeże Sycylii gdzie spędzimy 3 dni.

Ilość kilometrów
213 km
Ilość godzin na trasie
6h
Atrakcje
Teatr antyczny w Toarminie, Bar Turrisi, Etna, Bronte, Randazzo
Nocleg
Marina di Patti
Plan dnia

Tego dnia dla chętnych zaplanowaliśmy przerwę od motocykli by zobaczyć wulkaniczne wyspy Liparyjskie (Lipari i Vulcano). Jest to wycieczka fakultatywna, dla chętnych.
Z samego rana przyjedzie po Nas bus i zawiezie prosto do portu. Popłyniemy łodzią w kierunku Lipari, gdzie odbędzie się pierwszy przystanek. Możemy wykorzystać ten czasu na krótką wycieczkę rybacką łódką do pobliskich zatoczkach i wspaniałą morską kąpiel w turkusowych wodach morza otaczającego wyspę. Po wypłynięciu z portu w Lipari płyniemy w kierunku wyspy Vulcano. Opłyniemy wyspę i będziemy podziwiać wspaniałe Farglioni, skałę Papież Giovanni, jaskinię Grotta degli Angeli – Aniołów i jaskinię Mummia. Kontynuując żeglugę zobaczymy przepiękną Piscinę di Venere – naturalny basen Venus, jaskinię Grotta del Cavallo – Konia i skałę Del Leone – Lwa, aż do dopłynięcia do portu na wyspie Vulcano. Tutaj zatrzymamy się na drugi przystanek. Pasażerowie mogą wybrać pomiędzy błotną kąpielą termalną, pobytem na przepięknej plaży z czarnym wulkanicznym piaskiem Sabbie Nere a obiadem (fakultatywnie) w jednej z licznych restauracji na wyspie. Odpływając z wyspy Vulcano przepłyniemy w okolicach malowniczej skały Scoglio della Sirenetta. Powrót do przewidziany jest około godziny 18:00

Atrakcje
Wycieczka łodzią na wyspy Liparyjskie (opcjonalnie)
170zł
Nocleg
Marina di Patti
Plan dnia

Tego odetchniemy od zgiełku miasta i zrelaksujemy się w ciszy i spokoju na łonie natury przemierzając kręte trasy wiodące przez Park Nebrodi. Jest to piękna okolica z górskimi, poszarpanymi szczytami, bujnymi lasami, czystymi rzekami, jeziorami. Jest idealnym miejscem dla amatorów górskich, krętych tras, które zaprowadzą Nas do punktu docelowego tego dnia – miasteczka Cefalu. Miasteczko położone jest obok charakterystycznej skały, a właściwie to urwiska u stóp którego rozłożyła się średniowieczna zabudowa miasteczka i piękna, piaszczysta plaża. Z murów obronnych miasta warto będzie obserwować zachód słońca. Widać stamtąd – z jednej strony – ogrom morza, a z drugiej – miasto pięknie oświetlone złotawymi promieniami słonecznymi.

Ilość kilometrów
328 km
Ilość godzin na trasie
9h
Atrakcje
Parco dei Nebrodi, Cefalu
Nocleg
Cefalu
Plan dnia

Tego dnia opuścimy północne wybrzeże Sycylii i udamy się w kierunku południowego. Punktem obowiązkowym złożenie wizyty w miasteczku, w którym urodził się filmowy „Ojciec Chrzestny” – jedziemy do Corleone. Droga prowadzi przez góry, pełno na niej zakrętów, stromych wjazdów i zjazdów oraz znakomitych miejsc widokowych. Następnie równie świetnymi trasami udamy się do Agrigento. To również bardzo znana miejscowość turystyczna w południowo zachodniej części Sycylii. Jeśli spojrzymy na miasto od strony drogi biegnącej wzdłuż wybrzeża, miasto jawi się nam jako ogromny kompleks romantycznych ruin, w tle których dostrzeżemy zwykłą, chaotyczną zabudowę miejską. Jednak prawdziwym cudem tej okolicy jest nie to, co zostało stworzone przez człowieka, ale przez siły natury. Poznamy jeden z najlepiej strzeżonych sekretów Sycylii. Z turkusowych wód Morza Śródziemnego wyłania się wapienny monolit zwany Scala dei Turchi (wł. Schody Turków). Ich nazwa pochodzi od kaskadowych formacji skalnych, dzięki którym tureccy piraci przed wiekami zdobywali sycylijskie wybrzeża.

Ilość kilometrów
238 km
Ilość godzin na trasie
6h
Atrakcje
Corleone, Agrigento, Schody Tureckie (kąpiel)
Nocleg
Porto Empedocle
Plan dnia

W Agrygencie na południu Sycylii znajduje się słynna Valle dei Templi (Dolina Świątyń). Spośród dziesięciu świątyń znajdujących się na terenie Valle dei Templi największa poświęcona jest Zeusowi. Znajdziemy tu doskonale zachowane ruiny świątyń Hery, Zeusa, Zgody czy Heraklesa. Następnie udamy się trasa w kierunku Palermo na prom. Po drodze obowiązkowo wjedziemy na dwa punkty widokowe z których rozpościera się wspaniały widok na całe miasto. Mówimy tutaj rzecz jasna o Monreale, czyli malutkim miasteczku na wzgórzu znanego z mieszczącej się tutaj XII-wiecznej katedry normandzkiej. Drugim miejscem jest Monte Pellegrino, Góra Pielgrzyma. Tego wieczoru czeka nas 10h przeprawa promowa na dużym promie, gdzie spędzimy cały wieczór i noc.

Ilość kilometrów
262 km
Ilość godzin na trasie
6h
Atrakcje
Dolina Świątyń, Grecki Teatr - Segesta, Monreale, Mount Pellegrino
Nocleg
Prom
Plan dnia

Tego dnia swoją podróż rozpoczniemy dość wcześnie rano. Prosto po przeprawie promowej udamy się na motocyklach na śniadanie i kawę by nabrać sił na dalszą wyprawę. Dziś wjedziemy na jeden z największych symboli Neapolu, Kampanii i Zatoki Neapolitańskiej -górujący nad nimi wulkan Wezuwiusz. Dziś wulkan kojarzony jest przede wszystkim z wielkiego wybuchu w 79 roku, podczas którego zniszczył pobliskie antyczne miasta – Pompeje oraz Herkulanum. Do jednego z nich dotrzemy. Obecnie Pompeje to miasto-muzeum. To jedno z najpopularniejszych miejsc we Włoszech. Zobaczymy tu świątynie, termy, amfiteatr czy liczne domy mieszkalne. Następnie udamy się do jednego z najpiękniejszych – i najbardziej oblężonych przez turystów – miejsca w Europie. Włoskie wybrzeże Amalfi kusi niesamowitymi widokami, lazurem nieba i morza, urokliwymi, zawieszonymi na skałach miasteczkami. Czekają na nas nieprawdopodobnie kręte drogi, biegnące samym skrajem nadmorskich klifów. To prawdziwy raj dla motocyklistów.

Ilość kilometrów
140 km
Ilość godzin na trasie
5h
Atrakcje
Wezuwiusz, Pompeje, Amalfi
Nocleg
Villa Toskańska
Plan dnia

Dzień wolny – opcjonalnie trasa górska lub wypoczynek nad wybrzeżem

Ilość kilometrów
230 km
Ilość godzin na trasie
6h
Atrakcje
San Marino, Tavullia, Misano Adriatico
Nocleg
Misano Adriatico
Plan dnia

Powrót do Polski

Atrakcje dodatkowe
– wycieczka łodzią na wyspy Liparyjskie (Lipari, Volcano)
– zwiedzanie Pompei
– degustacja sycylijskich pistacji
– zasmakujemy sycylijskiej kuchni (dobór restauracji)
Zakwaterowanie

Hotel jest zaledwie 250 metrów od należącej do obiektu prywatnej plaży. Do dyspozycji Gości są klimatyzowane pokoje z bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu oraz prywatnym parkingiem. Wszystkie pokoje urządzone zostały w klasycznym stylu, a ich podłogi wyłożone są kafelkami.

Każda łazienka dysponuje suszarką do włosów i zestawem kosmetyków. Goście mogą korzystać z telewizora. Niektóre pokoje oferują balkon lub widok na basen.

Parking:
w cenie wyjazdu
Śniadania:
w cenie wyjazdu

Hotel położony w typowo sycylijskiej scenerii. Jest on wygodnie urządzony i zapewnia bezpłatne WiFi we wszystkich pomieszczeniach. Położony jest nad samym brzegiem morza, a do plaży można z niego dotrzeć prywatnym podziemnym przejściem. Pobliska kolejka linowa łączy obiekt z centrum miasta, gdzie znajduje się grecko-rzymski amfiteatr, ogród botaniczny oraz wiele sklepów i restauracji.

Hotel usytuowany jest na terenie bujnego parku o powierzchni 3000 m². Na hotelowym tarasie można wypić orzeźwiający aperitif lub koktajl i podziwiać piękne widoki na okolicę.

Parking:
w cenie wyjazdu
Śniadania:
w cenie wyjazdu

otel oferuje bezpośredni dostęp do prywatnej piaszczystej plaży. Wszystkie pokoje są klimatyzowane i urządzone w stylu klasycznym. Wyposażenie obejmuje telewizor z płaskim ekranem. Każdy pokój mieści łazienkę z suszarką do włosów.

Codziennie rano w hotelu Santa Lucia serwowane jest śniadanie w formie bufetu obejmujące słodkie i słone potrawy. Hotelowa restauracja oferuje typowe dania kuchni lokalnej. Goście mogą także wypić drinka w barze przy basenie.

Parking:
w cenie wyjazdu
Śniadania:
w cenie wyjazdu

Hotel oddaje do dyspozycji gości szereg udogodnień, w tym basen odkryty i prywatną plażę. W hotelu jest również darmowy internet Wi-Fi. Posiada taras, który jest doskonałym miejscem na odpoczynek na świeżym powietrzu, a także bar – idealne miejsce na relaksującego drinka.

Goście mają do dyspozycji pokoje z telewizorem z płaskim ekranem, suszarką do włosów i mini barem. Wszystkie oferują ogrzewanie, prywatną łazienkę i szafy. Restauracja w hotelu serwuje apetyczne lunche i obiady, co sprawia, że jest to idealne miejsce na posiłek bez konieczności wychodzenia z hotelu. W jadalni hotelu czeka zróżnicowane menu śniadaniowe.

Parking:
w cenie wyjazdu
Śniadania:
w cenie wyjazdu

Hotel znajduje się w portowym miasteczku Empedocle. Obiekt oferuje bezpłatny dostęp do Internetu, odkryty basen i sycylijską restaurację. Pokoje w hotelu odznaczają się prostym wystrojem. Każdy z nich dysponuje klimatyzacją, minibarem i prywatną łazienką. W niektórych pokojach znajduje się balkon z widokiem na Morze Śródziemne.

Restauracja w hotelu serwuje tradycyjne dania kuchni lokalnej, w tym świeżo złowione ryby i makaron z bakłażanem. W obiekcie można spożyć śniadanie kontynentalne, pełne angielskie i amerykańskie. Hotel oddalony jest o 5 km od Doliny Świątyń w Agrygencie. Ponadto obiekt dzielą 2 km od plaży w Porto Empedocle.

Parking:
w cenie wyjazdu
Śniadania:
w cenie wyjazdu
Parking:
w cenie wyjazdu
Śniadania:
brak w cenie wyjazdu

Hotel oferuje klimatyzowane pokoje i odkryty basen. Do dyspozycji Gości jest także parking oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu w całym budynku. Pokoje wyposażone są w telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów telewizji satelitarnej, minibar oraz sejf na laptopa. Podłogi są w nich wyłożone kafelkami. Z niektórych pokoi roztacza się widok na ogród lub basen. Śniadanie w hotelu serwowane jest w formie bufetu. Obejmuje ono dania na słodko i na słono. Hotelowa restauracja oferuje specjały kuchni śródziemnomorskiej. Na życzenie dostępne jest specjalne menu.

W 15 minut można dojechać samochodem do miejscowości Vietri sul Mare, gdzie znajdują się liczne plaże. Miasto Salerno oddalone jest od hotelu o 20 km.

Parking:
w cenie wyjazdu
Śniadania:
w cenie wyjazdu
CENA USŁUGI TRANSPORTOWEJ
TYP 2
600 euro


Chcesz tylko przetransportować tylko swój motocykl i wyruszyć na prywatną przygodę?

motocykl mały
(np. naked, sportowy, mały turystyczny) + bagaże
*Maksymalna wysokość motocykla po odkręceniu szybki i lusterek nie może przekroczyć 120 cm. Dodatkowy bagaż stawka 0,2 €/1 dm3

NA WSZYSTKIE PYTANIA ODPOWIE

Mateusz Ziajkiewicz

  • Kto pyta nie bładzi

    Postaramy się odpowiedzieć na wszelkie Wasze pytania. Z reguły jesteśmy na bieżąco z pocztą więc nie będziesz musiał długo czekać, a jeśli tak…to aktualnie wszyscy siedzą na motocyklu ? Daj nam chwilę.

Q&A

najcześciej zadawane pytania

  • Ile osób jest w grupie?
    Maksymalna liczba motocyklistów podczas jednego wyjazdu to zwykle 15 osób. Jednak w poszczególnych dniach grupa będzie dzielona na podgrupy w celu uzyskania jak największego komfortu jazdy.

  • Do kiedy powinienem zapłacić całą kwotę za wyjazd?
    Dopłata stanowiąca różnicę między ceną pakietu, a przekazana zaliczką powinna nastąpić w terminie najpóźniej 20 dni przed wylotem

chcesz jechać?

WYPELNIJ FORMULARZ
Wypełnij formularz, który pozwoli nam na rozeznaniu i zaakceptowaniu wszystkich ważnych szczegółów. Opiszemy do Ciebie aby potwierdzić zaakceptowanie decyzji.