side-area-logo

Q&A – Pytania i odpowiedzi

Do kiedy powinienem zapłacić całą kwotę za wyjazd?
Dopłata stanowiąca różnicę między ceną pakietu, a przekazana zaliczką powinna nastąpić w terminie najpóźniej 20 dni przed wylotem
Ile osób jest w grupie?
Podczas jednego wyjazdu?
Maksymalna liczba motocyklistów podczas jednego wyjazdu to 15 osób. Jednak w poszczególnych dniach liczebność grupy będzie.
Jakie są koszty dodatkowe jakie muszę ponieść?
Na jakiego rodzaju koszty muszę się przygotować, poza ceną wyjazdu?
Głównym kosztem jest paliwo,trochę droższe niż w kraju, na tygodniowych wyjazdach robimy zazwyczaj .ok 1500 km .Oraz wyżywienie( średni koszt np. obiadu wynosi ok 10-12Eur), do tego dochodzą ceny biletów do atrakcji turystycznych
Jakie są wymagane dokumenty?
Wymagane dokumenty przez nas.
Paszport lub dowód osobisty. Prawo jazdy kat. A. Karta EKUZ. Ubezpieczenie OC. Dowód rejestracyjny z ważnym przeglądem. Ubezpieczenie assistance motocyklowe. Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne i od następstw nieszczęśliwych wypadków
Jak wygląda przewóz motocykli?
transport
Motocykle przewozimy w naczepie tira dostosowanej do ich transportu, ewentualnie , w przypadku mniejszej frekwencji, na lawetach.
W co potrzebuję wyposażyć motocykl ?
Wyposażenie i jego ważne segmenty
Istotną rzeczą jest smar do łańcucha, do tego zestaw naprawczy do opon i fabryczne narzędzia .W razie czego mamy na wyposażeniu większy zestaw kluczy ,więc gdyby coś to służymy pomocą. Można mieć też apteczkę i kilka zapasowych żarówek .
W jakim wieku są uczestnicy naszych wyjazdów?
Nie ma praktycznie żadnej granicy wiekowej, by brać udział w naszym wyjeździe – dolną jest wiek pozwalający na posiadanie kat.”A” a górnej brak.
Jakim tempem jeździmy?
Prędkości przejazdowe zawsze dostosowujemy do uczestników, jeśli są duże rozbieżności ,dzielimy się na dwie grupy: sportową i turystyczną. Na naszym wyjeździe nikt nie zostanie sam, porzucony gdzieś na nieznanym terenie.
Jakie ubezpieczenie wykupić na wyjazd?
Najważniejsze, by zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia, im większa tym lepiej.
Innym ważnym aspektem jest, by zawierało pokrycie kosztów transportu medycznego do kraju.
Wypada też podać choroby przewlekłe, na jakie chorujemy by nie mieć problemów z wypłatami w razie czego.
MotoTravels.pl