HISZPANIA

ANDALUZJA

2018/03/10 10:50:16
HISZPANIA
Andaluzja
Andaluzja to największy hiszpański region pełen gorącego słońca, flamenco, korridy i fiesty. Będąc na miejscu wyraźnie odczuwa się tysiąclecia bujnej historii, gdzie kultura hiszpańska miesza się z arabską.
Dzięki zróżnicowanemu terenowi i obfitej roślinności południe Hiszpanii słynie również z pięknego krajobrazu. Można tu znaleźć dzikie plaże z białym piaskiem, ciągnące się bez końca gaje oliwne, parki narodowe, szlaki górskie, stoki narciarskie, a nawet pustynię.
CENA WYJAZDU
DUŻY TURYSTYK
4 300zł
Duży turystyczny, chopper, cruiser
+ kombinezon + kask + bagaże
(walizka duża lub torba podróżna)

MAŁY TURYSTYK
3 900zł
Sportowy, naked, mały turystyczny,
mały szosowo-turystyczny
+ kombinezon + kask + bagaże
(walizka duża lub torba podróżna)

OSOBA TOWARZYSZĄCA
1 400zł

800zł
 Dopłaty do pokoju 1-osobowego

Ważne informacje
Transport motocykli
Tir
Rodzaj wyjazdu
KOMFORT
Wyżywienie
Brak
Kiedy
10-17.03.2018
Ilość dni
6 dni jazdy
poziom
Średni
Cena obejmuje
• 6 dni motocyklowego szaleństwa w Hiszpanii
• 7 noclegów w apartamentach z kuchnią i salonem
• Transport motocykla TIR (obie strony)
• Transport bagażów (obie strony)
• Ubezpieczenie OC Przewozu
• Opieka kadry MT
• Program wyjazdu, trasy, wycieczki
• Usługi fotografa
• Filmy i zdjęcia z wyjazdu
• Niezapomniane wrażenia
Cena nie obejmuje
• Ubezpieczenia na czas wyjazdu motocykla i osoby
• Benzyny do motocykla
• Śniadań, posiłków i napoi
• Biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji
• Lokalnych opłat drogowych za motocykl
• Biletów lotniczych
• Transferu z lotniska do hotelu*
• Transferu z hotelu na lotnisko*
*Pomagamy w łączeniu w grupy uczestników zamawiających transfer z hotelu lub wynajmujących samochody z wypożyczalni w celu obniżenia kosztów.
Wymagane dokumenty
Paszport lub dowód osobisty
Ubezpieczenie assistance motocyklowe
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Prawo jazdy kat. A
karta EKUZ
Ubezpieczenie typu WOJAŻER
Dowód rejestracyjny z ważnym przeglądem i OC

SAMOLOT

WROCŁAW - RYANAIR

Wrocław-Malaga
Nr lotu: FR 2582
10.03.2018    7:20-11:00

Malaga-Wrocław
Nr lotu: FR 2581
17.03.2018   11:35-15:10

TRANSPORT

WROCŁAW - WARSZAWA

Gdzie i kiedy dostarczyć/odebrać motocykl i bagaże?
DOSTARCZYĆ: do 03.03.2018 (sobota)
ODEBRAĆ: od 27.03.2018 (wtorek)
TOR ALMERIA

09-12 Marca 2018

TOR CARTAGENA

20-22 Marca 2018

TOR CARTAGENA

20-22 Marca 2018

1
Dzień 1
Sobota
Nocleg
Marbella
Plan dnia

Rozpoczynamy swoją motocyklową przygodę od przylotu do Hiszpanii. WWasze ukochane motocykle i bagaże będą już na Was czekały na miejscu.

2
Gibraltar
Niedziela
Ilość kilometrów
239 km
Atrakcje
Gibraltar, Europa Point, Tarifa
Ilość godzin na trasie
12H
Nocleg
Algeciras
Plan dnia

Wyruszymy bardzo krętą, niezwykle krajobrazową górską trasą by dotrzeć do celu naszej podróży – Gibraltaru. Większą część jego terenu zajmuje wielka Skała Gibraltarska. W Cieśninie Gibraltarskiej łączą się wody Morza Śródziemnego z Atlantykiem.

W parku krajobrazowym „Upper Rock” (Wysoka Skała) w Gibraltarze żyje ponad trzysta magotów – włochatych małp, które są jedną z największych atrakcji turystycznych półwyspu.

Następnie udając się dalej drogą na zachód dojedziemy do przylądka Marroqui, gdzie w miejscowości Tarifa, będziemy oglądać zachód słońca przy plaży. Nocleg mamy zaplanowany z widokiem na Cieśninę Gibraltarską.

3
Jerez de la Frontera
Poniedziałek
Ilość kilometrów
288 km
Atrakcje
Jerez de la Frontera, Arcos de la Frontera, Ubrique
Ilość godzin na trasie
12H
Nocleg
Marbella
Plan dnia

W okolicy Tarify zaczynają się tereny jednego z największych parków krajobrazowych Hiszpanii – Parque Natural de Los Alcornocales. Na jego terytorium znajduje się jeden z największych na świecie lasów z dominującym dębem korkowym.

Będziemy przejeżdżać trasą wiodącą przez sam środek parku w kierunku Jerez de la Frontera. Jest to miasto słynące z produkowanej tu sherry, ale także znane jest z koni i flamenco. Następnie ruszymy trasą ku białym miasteczkom leżącym na trasie krajoznawczej zwanej La Ruta de los Pueblos Blancos.

Najważniejszym i najbardziej atrakcyjnym ze względu na zabytki jest Arcos de la Frontera. Uroku nadają mu wznoszące i opadające strome, wąskie uliczki. Wśród historycznych budowli wyróżniają się zamek Castillo Ducal oraz kościoły Basílica de Santa María de la Asunción i Iglesia de San Pedro Apóstol. Ze względu na niebywałą malowniczość uwzględniliśmy na trasie inne pueblos blancos takie jak chociażby Ubrique. Trasę dopełni wyprawa przez park krajobrazowy Parque Natural Sierra de Grazalema.

4
Ronda
Wtorek
Ilość kilometrów
218 km
Atrakcje
Ronda, Zahara de la Sierra, Acinipo
Ilość godzin na trasie
12H
Nocleg
Marbella
Plan dnia

O trasie nr A397 napisano już niejedną legendę. Faktycznie jest to bardzo szeroka, piękna droga, otoczona bujnymi dolinami i widokami przyprawiającymi o zawroty głowy. Dotrzemy nią do celu naszej podróży – Rondy. Będziemy podziwiać most Puente Nuevo z niezapomnianymi widokami na Tajo de Ronda czyli stromy płaskowyż, na którym położone jest miasto. Bez wątpienia, jest największym i najbardziej znanym zabytkiem Rondy.

Punkt widokowy (el Parador) znajduje się tuż obok mostu, to stąd najlepiej podziwiać widoki na wąwóz i otaczająca panoramę. Ogrody Los Jardines de Cuenca znajdują się tuż na „gzymsie’ wąwozu i dzielą się na szereg tarasów położonych wzdłuż płaskowyżu. Widoki stąd są fantastyczne i oferują nieco inne spojrzenie na Puente Nuevo.

Kolejnym celem wyprawy są starożytne ruiny rzymskie – Acinipo. Podziwiać będziemy przede wszystkim amfiteatr dużej wielkości z I wieku naszej ery. Kolejnym celem jest Zahara de la Sierra zwane „Mauretańskim orlim gniazdem” i również leży na szlaku białych mias (Ruta de los pueblos blancos). Miasteczko zachwyca urodą, która niemal nietknięta przetrwała przez wieki, kusi smaczną, lokalną kuchnią i poczuciem wiecznej sjesty. Powrót planowany jest również przez A397.

5
Środa
El Chorro
Ilość kilometrów
266 km
Atrakcje
El Chorro, El Caminito del Rey, Mirador Tajo Encantada, Antequera
Ilość godzin na trasie
12H
Nocleg
Marbella
Plan dnia

Odwiedzimy tego dnia jeden z najbardziej znanych wąwozów w Hiszpanii uznawanych za jeden z jej cudów – Desfiladero de los Gaitanes. Ścieżka Króla (El Caminito del Ray) prowadząca przez wąwóz była dotychczas uważana za jeden z najgroźniejszych szlaków pieszych na świecie. Teraz, dzięki renowacji i zabezpieczeniom, możemy ją pokonać nawet w strojach motocyklowych i stała się jednym z najbardziej spektakularnych szlaków pieszych na świecie. El Caminito del Rey poprowadzono na wysokości ok. 100 m wzdłuż wapiennych ścian, w których rzeka Guadalhorce wyżłobiła potężny kanion. Klify wznoszą się w najwyższym miejscu nawet na 700 metrów.

Różnorodność przyrodnicza Andaluzji nie wyczerpuje się na wąwozie Desfiladero de los Gaitanes. Zaledwie 10 kilometrów od El Chorro mieści się rezerwat przyrody Torcal de Antequera, w którym możemy podziwiać formacje skalne o naprawdę fantazyjnych kształtach. Są one efektem zjawisk krasowych, trwających przez kilkaset milionów lat. W początkowym okresie istnienia skały osadowe były zanurzone w wodzie, a zostały wypiętrzone na skutek ruchów tektonicznych. Wystawione na oddziaływanie warunków atmosferycznych przybrały przeróżne kształty. Najsłynniejszą formacją skalną jest Tornillo de Antequera, składająca się z kilku płaskich, ogromnych głazów ułożonych jeden na drugim.

6
Granada
Czwartek
Ilość kilometrów
219 km
Atrakcje
Malaga, Gibralfaro, Granada
Ilość godzin na trasie
12H
Nocleg
Granada
Plan dnia

Malaga – stolica słonecznego wybrzeża Costa del Sol to miejsce niezwykłe. Podczas wizyty w Maladze zobaczymy miejsce narodzenia najsłynniejszego mieszkańca Malagi, Pablo Picasso, budynek, gdzie obecnie mieści się Muzeum Sztuk Pięknych.

Ruiny mauretańskiej twierdzy Alcazaba w Maladze znajdują się w ścisłym centrum miasta, na malowniczym wzgórzu, przy ruinach Teatru Rzymskiego z I wieku p.n.e., czyli z czasów panowania Augusta, odkrytych w 1951 roku. Aktualnie na obszarze Alcazaby działa muzeum archeologiczne. To najlepiej zachowany tego rodzaju obiekt fortyfikacyjny w całej Hiszpanii. Nieopodal, na kolejnym wzniesieniu, obejrzymy XIV-wieczne ruiny fenicjańskiego zamku Gibralfaro – to najwyżej położone miejsce w Maladze i świetny punkt widokowy na całą okolicę. Następnie świetną górską trasą udami się w kierunku naszego kolejnego punktu wyprawy – Granady.

Jedna z najważniejszych miejscowości turystycznych w Hiszpanii, słynna z pięknego położenia, licznych zabytków i niezapomnianych krajobrazów. Planem na wieczór jest zgubić się wśród krętych uliczek, placyków, fontann, kwiecistych patio i typowych dla architektury mudejar domów w dzielnicy Barrio Albaicín. Gran Via de Colon jest główna arterią miasta. W samym centrum tej dzielnicy znajduje się Plaza de Isabel la Catolica. Przy tym najważniejszym placu stoi Katedra, która jest przykładem renesansowego arcydzieła. Największe wrażenie wywiera wcześniejsza Capilla Real (Kaplica królewska), która przylega do południowej ściany katedry. Nocleg mamy zaplanowany w samym centrum Granady, niedaleko starej części miasta.

7
Alhambra
Piątek
Ilość kilometrów
213 km
Atrakcje
Alhambra – Granada, Alhama de Granada
Ilość godzin na trasie
12H
Nocleg
Marbella
Plan dnia

O poranku zaczniemy od zwiedzania słynnej Alhambry. Jest to najwspanialsze osiągnięcie i ukoronowanie kultury i sztuki arabskiej w całej Europie. Alhambra to, najprościej mówiąc, olbrzymi kompleks pałacowy pochodzenia arabskiego. W około znajdują się zadbane ogrody wysadzane egzotycznymi, kolorowymi kwiatami. Starannie przycięte żywopłoty zacieniają wąskie przejścia pomiędzy skwerami. Wszystko jest ożywiane przez liczne fontanny artystycznie wpasowane w scenerię.

Po zwiedzaniu ruszamy w bardzo krętą i malowniczą trasę górską w kierunku Marbelli. Na sam koniec wyjazdu zaznamy ukojenia i odpoczniemy w ciepłej wodzie (ok 40 stopni) w naturalnych termach, z których korzysta się w zimę i w lecie. Baños Árabes to naturalnie występujące kąpieliska i wody termalne, które zostały odkryte przez Arabów już w XIII wieku. Położone na wysokości 850 m n.p.m., niegdyś synagoga i kompleks łaźniowy.

8
Powrót do Polski
Sobota
Plan dnia

Tego dnia będziemy szykować się do Powrotu do Polski.

Zakwaterowanie

Hotel usytuowany jest nad Cieśniną Gibraltarską, niecałe 3 km od plaż w San Garcia oraz mniej niż 20 km od granicy z Gibraltarem. Obiekt oferuje zakwaterowanie w klimatyzowanych pokojach dwuosobowych z balkonem. Na miejscu do dyspozycji Gości jest czynna przez całą dobę recepcja oraz prywatny parking. Hotelowa restauracja serwuje śniadanie w formie bufetu. Napoje i przekąski dostępne są w barze.

Pokoje:
Dwuosobowe z łazienkami

Parking:
w cenie wyjazdu
Śniadania:
7 euro

Apartamenty usytuowane są 10 minut spacerem od plaży. Na ogrodzie znajduje się duży odkryty basen oraz basen dla dzieci. Z części apartamentów roztaczają się widoki na morze.

Apartamenty składają się z sypialni, salonu z aneksem kuchennym, przedpokoju oraz łazienek. Kuchnia wyposażona jest w piekarnik, kuchenkę mikrofalową oraz czajnik. W łazience znajduje się wanna lub prysznic. Dojście z apartamentów do wielu restauracji i supermarketu zajmuje 10 minut. Supermarket czynny jest nawet do 1 w nocy.

Rodzaj apartamentów:
Standard: apartamenty z 2 lub 3 sypialniami + salon z aneksem kuchennym
Łazienki:
Na jeden apartament przypadają dwie łazienki.
Dla par:
kameralny apartament z 1 sypialnią + salon z aneksem kuchennym
Łazienki:
1 łazienka

Parking:
w cenie wyjazdu
Śniadania:
we własnym zakresie

Hotel usytuowany jest w centrum Grenady, w odległości zaledwie kilku metrów od pałacu Alhambra i wspaniałej dzielnicy Albayzín. Obiekt oferuje bezpłatne WiFi oraz klimatyzowane pokoje z telewizorem z dostępem do kanałów satelitarnych i łazienką.

Codziennie rano serwowane jest śniadanie w formie bufetu. Personel czynnej przez całą dobę recepcji prowadzi sprzedaż biletów wstępu do pałacu Alhambra. To świetny wybór dla osób, które interesują się starożytnymi zabytkami, architekturą i przechadzkami po mieście.

Pokoje:
Dwuosobowe z łazienkami

Parking:
w cenie wyjazdu
Śniadania:
7 euro
Bilety do Alhambra:
20 euro
CENA USŁUGI TRANSPORTOWEJ
TYP 1
350 euro

motocykl sportowy
sportowy motocykl turystyczny
+ 2 koła + kombi + kask + walizka duża
zamienna na skrzynie narzędziowa
typu „Stanley” o wymiarach max 80x50x50

TYP 2
430 euro

motocykl turystyczny mały
naked, Bandit, FZ1, Speed Triple
+ 2 koła + kombi + kask + walizka duża
zamienna na skrzynie narzędziowa
typu „Stanley” o wymiarach max 80x50x50

TYP 3
590 euro

motocykl turystyczny duży
duży turystyczny, chopper, cruiser
+ 2 koła + kombi + kask + walizka duża
zamienna na skrzynie narzędziowa
typu „Stanley” o wymiarach max 80x50x50

NA WSZYSTKIE PYTANIA ODPOWIE

Mateusz Ziajkiewicz

  • Kto pyta nie bładzi

    Postaramy się odpowiedzieć na wszelkie Wasze pytania. Z reguły jesteśmy na bieżąco z pocztą więc nie będziesz musiał długo czekać, a jeśli tak…to aktualnie wszyscy siedzą na motocyklu ? Daj nam chwilę.

Q&A

najcześciej zadawane pytania

  • Ile osób jest w grupie?
    Maksymalna liczba motocyklistów podczas jednego wyjazdu to zwykle 15 osób. Jednak w poszczególnych dniach grupa będzie dzielona na podgrupy w celu uzyskania jak największego komfortu jazdy.

  • Do kiedy powinienem zapłacić całą kwotę za wyjazd?
    Dopłata stanowiąca różnicę między ceną pakietu, a przekazana zaliczką powinna nastąpić w terminie najpóźniej 20 dni przed wylotem

chcesz jechać?

WYPELNIJ FORMULARZ
Wypełnij formularz, który pozwoli nam na rozeznaniu i zaakceptowaniu wszystkich ważnych szczegółów. Opiszemy do Ciebie aby potwierdzić zaakceptowanie decyzji.