RUMUNIA
ROAD

Zapraszamy na kolejny wyjazd z MotoTravels.pl Rumunia to raj dla motocyklistów, kraj znany z dwóch najlepszych w Europie tras : Transfogarskiej i Transalpiny(wg magazynu Top Gear Transfogarska to najlepsza droga na świecie) Nie będziemy się koncentrować tylko na jeździe, poznamy też główne atrakcje turystyczne regionu i skosztujemy tradycyjnej transylwańskiej kuchni.Wyjazd w całości organizowany jest na kołach.

Ważne informacje
Transport
Na kołach
Rodzaj wyjazdu
ROAD
cena
2400zł/kierowca
2000zł/pasażer
Kiedy
27.08 – 03.09.2017
Ilość dni
7 dni jazdy
poziom
Średni
Cena obejmuje
• Noclegi ze śniadaniami
• Przewóz rzeczy osobistych uczestnika
• Bus + przyczepa do przewozu motocykli
• Opieka kadry MT
• Program animacyjny, trasy, wycieczki
• Filmy i zdjęcia z wyjazdu
• Niezapomniane wrażenia
Cena nie obejmuje
• Ubezpieczenia na czas wyjazdu
• Benzyny do motocykla
• Posiłków i napoi
• Biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji
• Lokalnych opłat drogowych za motocykl
Wymagane dokumenty
Paszport lub dowód osobisty
Ubezpieczenie assistance motocyklowe
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Prawo jazdy kat. A
karta EKUZ
Ubezpieczenie OC
Dowód rejestracyjny z ważnym przeglądem

1

Niedziela
Wyjazd z Wrocławia o 9:00 i meldunek hotelu „Willa Eden” w Krynicy Zdrój

2

Poniedziałek
7.30 Start do Sybin (ok 600km), wieczorem zameldowanie.

3

Wtorek

Droga Transfogarska (Transfăgărășan) – druga najwyżej położona droga w Rumunii, ale jednocześnie najbardziej znana z górskich tras w Karpatach. W najwyższym miejscu osiąga wysokość 2 034 metry n.p.m, oznaczana jest na mapie symbolem 7C.

4

ŚRODA
Wąwóz Bicaz (Cheile Bicazului) znajduje się w górach Hasmas, na pograniczu Siedmiogrodu i rumuńskiej Mołdawii, ale już po stronie mołdawskiej. Należy do największych atrakcji turystycznych tej okolicy i w sezonie odwiedzany jest przez tłumy turystów. Ułatwia to poprowadzona przezeń droga z Bicaz do Gheorgheni.
Wąwóz ciągnie się pomiędzy miejscowościami Lacu Rosu i Bicaz – Chei, ale jego najbardziej spektakularna część znajduje się około półtora kilometra poniżej Lacu Rosu. Za stromymi serpentynami rozpoczyna się wąskie gardło otoczone przez niemal pionowe ściany skalne.

5

Czwartek

Najpopularniejszy zamek w Rumunii, dzięki książce Brama Stokera zamek uchodzi za siedzibę wampira Draculi, choć prawdopodobny pierwowzór tej postaci, Wład Palownik, nigdy w nim nie mieszkał. Prawdziwą siedzibą Włada był bowiem Zamek Poenari

6

PIĄTEK
Transalpina jest niezwykła nie tylko dlatego, że jest to najwyższa droga w Rumunii. Góry Parang i ich okolice to miejsca owiane tajemnicą. Legendy głoszą, że Transalpina była ścieżką olbrzymów. Oni nadali jej kształt, formując jaskinie, w których zamieszkiwali i jeziora, w których zażywali kąpiele. Według jednego z podań, pewien olbrzym zamieszkujący ów region zauważył kiedyś rolników orających ziemię, po czym złapał ich i zaniósł do innych olbrzymów zasiadających przy kamiennym stole: „Zobaczcie co znalazłem, to oni niszczą naszą ziemię”. Inny z olbrzymów odpowiedział „Zostaw ich, to są robaki Ziemi!”.
Pasterze nazywali ją kiedyś diabelską ścieżką….

7

SOBOTA
Godz 8-9 wyjazd do Polski

MIEJSCE ZBIÓRKI

dwa punkty do wyboru

27.08.2017 (niedziela) – Wrocław BP ul. Karkonoska 10:00

27.08.2017 (niedziela) godz. 18:00- Willa Eden w Krynicy Zdrój
RAZEM Z WAMI RUSZY BUS
W 2017 roku prężnie rozwijająca się firma MotoTravels.pl idzie o kolejny krok do przodu. Rozpoczynamy postanowienia noworoczne od zaraz! Na ten rok przewidujemy dwa wyjazdy dla miłośników długich podróży motocyklowych. Od A-Z na dwóch kołach. Wygodnie i bez żadnych obaw. W czasie całej podróży zapewniamy transport bagażu jak i assistance. Nasz bus wraz z lawetą czuwa niedaleko Was.
Zabierz ze sobą drugą połówkę.
IMG_4094
9
10303803_236200343256836_366314159910443335_n
10402007_236200153256855_7158655113477521655_n
MIEJSCE ZAKWATEROWANIA
Pensjonat położony jest w Sybinie. Obiekt oferuje klimatyzowane pokoje z bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu, a także restaurację serwującą dania kuchni rumuńskiej. Na miejscu dostępny jest bezpłatny parking. Budynek usytuowany jest 2 km od Starego Miasta i 100 metrów od najbliższego supermarketu oraz przystanku autobusowego. Pokoje w są wyposażone w minibar oraz telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów kablowych. Każdy z nich mieści również łazienkę z zestawem bezpłatnych kosmetyków, suszarką do włosów oraz prysznicem. Pokoje są dwuosobowe z pojedynczymi łóżkami.
NA WSZYSTKIE PYTANIA ODPOWIE

Marcin Markiewicz

 • Kto pyta nie bładzi

  Postaramy się odpowiedzieć na wszelkie Wasze pytania. Z reguły jesteśmy na bieżąco z pocztą więc nie będziesz musiał długo czekać, a jeśli tak…to aktualnie wszyscy siedzą na motocyklu 🙂 Daj nam chwilę.

Q&A

najcześciej zadawane pytania

 • Ile osób jest w grupie?
  Maksymalna liczba motocyklistów podczas jednego wyjazdu to zwykle 15 osób. Jednak w poszczególnych dniach grupa będzie dzielona na podgrupy w celu uzyskania jak największego komfortu jazdy.

 • Jakie są koszty dodatkowe jakie muszę ponieść?
  Paliwo do motocykla oraz wyżywienie nie wchodzi w skład ceny. Wstępy do muzeów i innych płatnych obiektów, które będziemy odwiedzać również leżą po Twojej stronie. Zwykle poruszamy się bezpłatnymi drogami lecz jeśli byłaby taka konieczność opłata za przejazd autostradą na motocyklu również nie jest wliczana. Zatem jak widzisz, najistotniejsze koszty są wliczone w cenę.

 • Do kiedy powinienem zapłacić całą kwotę za wyjazd?
  Dopłata stanowiąca różnicę między ceną pakietu, a przekazana zaliczką powinna nastąpić w terminie najpóźniej 20 dni przed wylotem

chcesz jechać?

WYPELNIJ FORMULARZ
Wypełnij formularz, który pozwoli nam na rozeznaniu i zaakceptowaniu wszystkich ważnych szczegółów. Opiszemy do Ciebie aby potwierdzić zaakceptowanie decyzji.